Kardok
    A Diablóban nemes egyszerûséggel kardnak nevezünk minden elõforduló szúró- és vágófegyvert. Jópár fajtája van, de sajnos a játékmenet bonyolítása nélkül nem tudták kidomborítani az egyes fegyverek elõnyét.
  Kétkezes kardot szerintem nem érdemes használni, mivel a legjobb is csak 2/3-át sebzi a baltáénak, használata pedig legjobb esetben is csak 7/8-ad annyi ideig tart (lehet kalkulálni).
  Ami számításba jöhet, az az egykezes kardok koronázatlan királya, a bastard (vagy fattyú) kard. Egy tekintélyes elõ- és utótaggal rendelkezõ pajzzsal kombinálval nagy elõnyei lehetnek, és a sebzése sem olyan rossz.
  Az alábbi vélemények teljesen szubjektívek, és egy lelkes amatõrtöl származnak (azaz nincsenek komoly fegyvertani elõképzettségeim, csak jópár év szerepjáték és néhány kard a falamon).
Dagger: Tõr (Dam: 1-4, Dur: 16). Szerepe elég elhanyagolható. Egyetlen elõnye, hogy nincs sem erõ, sem ügyesség megkötése. Sok értékes, varázslóknak készült egyedi fegyver médiuma tõr.
Short Sword: Rövidkard (Dam: 2-6, Dur: 24, Req: 18 Str). Korlátozott mértékben használjuk. A valóságban ott volt hasznos, ahol kevés volt a hely (pl. városfalakon, szûk folyosókon), a legendákban pedig egy másik kard mellett használták a hõsök bal kézzel.
Sabre: Szablya (Dam:  1-8, Dur: 45, Req: 17 Str). Eme mestermûrõl nem igazán tudok nyilatkozni. A szablya kedvelt volt lovassági csatákban is, de amennyire én tudom, annak nem volt kosara. A Diablóban a bevezetõben említett okok miatt nem túl hasznos, maximum eleinte.
Scimitar: Handzsár (Dam: 3-7, Dur: 28, Req: 23 Str, 23 Dex). Ívelt fegyvereket fõleg a tengerészek használtak és tõlünk keletre esõ népek (pl. tipikusan a törökök). Teljesen más harcmodort kívánt, mint az egyenes penge. A Diablóban ez nem jelentkezik, egy teljesen átlagos fegyver (persze alacsony szinten).
Blade: Penge (Dam: 3-8, Dur: 30, Req: 25 Str, 30 Dex). Tudtommal európában használtak ilyesmi kardokat elõszeretettel, és a lovagkorban híresült el. A szablyánál jobb a sebzése, kevesebb csihi-puhit bír, keményebbek a megkötései és az a 2 sebzés annyira nem számít magas szinten...
Falchion: Handzsár-pallos (Dam: 4-8, Dur: 20, Req:  30 Str) Kis fogalomzavar merült fel a neve körül. Országh Laci bácsi szerint ugyanis ez pallost jelent, Blizzard bácsiék szerint ilyen szép ívelt kardot, szerintem a kettõ meg nem egyeztethetõ. Maga a fegyver szerintem hanyagolható.
Long Sword: Hosszúkard (Dam: 2-10, Dur: 40, Req: 30 Str, 30 Dex). Igazán nem tudom mi a különbség  a hosszú- és a fattyúkard közt, a kép tanulsága szerint a keresztvassal buheráltak egy kicsit. Gondolom, ha elég agilis valaki, azzel már le lehet fegyverezni az ellenséget (persze nem a Diablóban :).
Claymore: Claymore (Dam: 1-12, Dur: 36, Req: 35 Str). A kép tanulsága szerint nevezhetnénk gyalogsági blade-nek is. Sebzése elég nagy is, de lehet egyes is. Tartóssága türhetõ, de ezt sem ajánlom senkinek.
Broad Sword: Széles kard (Dam: 4-12, Dur: 50  Req: 40 Str). Elméletileg a pengéje szélesebb, ezért az egész kard masszívabb. Tartós, és ez a legnagyobb kard amit lawful mágus használni tud. Sebzése sem lehet olyan alacsony mint a claymore-é.
Bastard Sword: Fattyúkard (Dam: 6-15, Dur: 60  Req: 50 Str). Neve a speciális kialakításból ered, ugyanis eredetileg egy és két kézzel is lehetett forgatni. A nyele hosszabb volt mind a sima kardé (vagy mint itt, a penge speckón van kialakítva, de ez egy kicsit fantasy-s). A Diablóban ez a legjobb egykezes kard. Mint ilyennek, hatalmas elõnye, hogy viselhetsz mellette pajzsot (+1 elõ és utótag :).
Two-handed Sword: Kétkezes kard (Dam: 8-16, Dur: 75  Req: 65 Str). Hívhatjuk pallosnak is, ha valakinek ismerõsebb. A lovagi pallosok nem ritkán magasabbak voltak használójuknál és rendkívül körülményes (és brutális) harcmodort eredményeztek. A Diablóban szerintem használj inkább baltát, ha már a kétkezes harc mellett döntesz.
Great Sword: Nagy kard (Dam: 10-20, Dur: 100, Req: 75 Str). Erõsen japán beütésû kétkezes kard. Eredetileg a japánoknak Négy féle kardjuk volt. A rövid és hosszú kard egy hétköznapi ("dísz") és egy harci változatban (a nevekben nem vagyok biztos, inkább nem beszélek félre) ezek minõsége legendás volt, ami szerencsére itt is tükrözõdik, de alacsony sebzése miatt ezt sem javaslom. 
Ezzel az oldallal kapcsolatos véleményedet, észrevételeidet nekem küldd: Zeon